În vederea facilitării demersurilor de obţinere a certificatelor lingvistice care să le permită cadrelor didactice (titulare sau asociate) din cadrul POLITEHNICA Bucureşti – Centrul Univ. Bucureşti – să predea materia de specialitate în limba engleză / franceză / germană în cadrul universităţii noastre, FILS organizează o testare lingvistică în data de 4 octombrie 2024.

Vă rugăm să anunţaţi cadrele didactice care doresc să participe la testare că se pot înscrie până pe data de 30 septembrie 2024 astfel:

·         Pentru limba engleză: testare lingvistica 2024 | Testare limba engleza | Microsoft Teams;

·         Pentru limba franceză: testare lingvistica 2024 | Testare limba franceza | Microsoft Teams;

·         Pentru limba germană: testare lingvistica 2024 | Testare limba germana | Microsoft Teams.

Certificatele de competenţă lingvistică vor putea fi folosite doar pentru (re)evaluarea şi (re)acreditarea programelor de studii din cadrul universității noastre de către ARACIS.

Testarea va fi organizată de Departamentul de Comunicare în Limbi Moderne (DCLM) din cadrul FILS, iar directorul de departament este dna Cristina Nistor: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.